Фільтр
Обрано 17:
Інсектициди від горохової зернівки
Гороховий зерноїд або зернівка горохова - це жук довжиною 4-5 мм, чорного кольору, з рудувато-сірими волосками на верхній частині тіла; надкрилки скорочені, не покривають два останні сегменти черевця, на кінці якого розташований хрестоподібний візерунок білого кольору; передні три сегменти вусиків, гомілки та лапки середніх ніг мають червонуватий відтінок. Яйце довжиною 0,6-1 мм, еліптичної форми, бурштиново-жовтого кольору. Личинка завдовжки 5-6 мм з маленькою головою, глибоко втягнутою в грудний відділ; лялечка 4-5 мм, світло-жовта. Жуки зимують в зерні у сховищах, на півдні України - також у солом'яних скиртах, серед рослинних решток, під корою дерев і в ґрунті.
Масовий вихід горохової зернівки відбувається при температурі +26…+28 °С, за +20 °С вихід тягнеться довше, а при +15…+16 °С і нижче вихід слабкий. Вологість сприяє швидшому виходу жуків з зерен. Жуки, що вижили після зимівлі, з'являються у травні, збираючись у садах, на квітучій черемсі, на бур'янах. Вони потрапляють на горохові плантації разом з посіяним насінням або перелітають з місць зимівлі. Кількість жуків на полях зростає наприкінці травня, у фазу появи вусиків, особливо під час бутонізації та на початку цвітіння, живлячись пилком і пелюстками квітів. Жуки активні в теплу погоду, в похмурі дні, а також вранці та ввечері, ховаючись у квітках гороху або серед складених молодих листків. Заселення полів починається з країв, поступово охоплюючи всю територію. Відкладання яєць відбувається з першої декади червня в степовій зоні та з середини червня в лісостепу, при температурі +18°С починається відкладання яєць, масове – при +26…+27°С. Плодючість самок досягає 70-220 яєць, які легко видно на зеленому фоні.
Зерноїд є спеціалізованим шкідником, який атакує виключно горох. Кількість цих жуків на горохових полях зростає наприкінці травня, особливо під час формування вусиків, розпускання бутонів та на ранніх етапах цвітіння рослин. Вони харчуються пилком і пелюстками квітів. Самки зерноїда відкладають яйця на молоді боби, з яких вилуплюються личинки, що проникають усередину зерен гороху і залишаються там до наступної весни. Хоча в одне зерно можуть проникнути кілька личинок, виживає зазвичай лише одна. Це пошкодження негативно впливає на масу, якість та схожість зерна. Оскільки в екскрементах личинок присутній алкалоїд кантаридин, зерно, уражене зерноїдом, стає непридатним для споживання людиною та використання як корм для тварин.
В магазині Агродім продаються дієві інсектициди для знищення горохового зерноїда в полі та городі. Продаємо лише оригінальні засоби.