Фільтр
Обрано 2:
Фунгіциди для боротьби з офіобольозом
Офіобольозна гниль це хвороба, що пошкоджує кореневу систему та прикореневу частину стебла рослини, що може призвести до гнильних процесів. Офіобольозна гниль особливо небезпечна для зернових культур, таких як пшениця, жито, ячмінь, і може спричинити значні втрати врожаю. Початкове інфікування спричиняє пригнічення росту рослин та їх подальше відмирання. У більш пізніх стадіях це веде до погіршення якості зерна, зменшення маси тисячі зерен, а також може призвести до зниження врожайності нарівні до 40%.
Зараження відбувається навесні, коли сумкоспори досягають зрілості. Патоген також може перезимувати у вигляді хламідоспор, які проростають весною та інфікують рослини. Оптимальні умови для розвитку грибка – це температура від +19 до +24°C та висока вологість. Під час вегетаційного періоду, офіобольоз поширюється через контакт коренів інфікованих рослин із здоровими, через що хвороба з'являється в окремих вогнищах. Волога та прохолодна погода навесні, а також теплий і сухий початок літа сприяють розвитку зараження.
У фазі виходу рослини в трубку, на прикореневій частині стебла з'являються темні, вугільно-чорні смуги. У випадках серйозного зараження, ця зона може стати повністю чорною і набути блискучого вигляду. Корені поступово чорніють і відмирають. Внутрішні тканини уражених частин часто червоніють. Зараження грибком розпочинається від фази третього листа або кущіння, коли міцелій починає рости на поверхні коренів і просувається до прикореневої шийки. До початку фази виходу в трубку, гриб проникає во внутрішні тканини прикореневої частини стебла, що спричиняє появу симптомів хвороби. Уражені частини соломи стають дерев'янистими, а обмеження подачі вологи від коренів викликає помітну білоколосість.
В магазині Агродім представлені ефективні засоби для боротьби з офіобольозом. В нас лише оригінальна продукція, приємні ціни та швидка доставка.