Фільтр
Обрано 13:
Фунгіциди для боротьби з чорною ніжкою
Чорна ніжка є грибковим захворюванням, що викликається організмами, що живуть у верхньому шарі грунту, можуть зберігатися на насінні або у рослинних залишках. Симптоми хвороби легко впізнати: у сіянців стебло стає тоншим і слабшим, з'являється характерна «перетяжка», розсада починає вилягати, а стебло чорніє. Хворі сіянці легко витягуються з грунту, оскільки їх коренева система пошкоджена і з часом відмирає. Чорна ніжка, відома також як гниль кореневої шийки рослин, є однією з найпоширеніших хвороб розсади. Це захворювання найчастіше вражає розсаду капусти, перців, томатів та баклажанів. У несприятливих умовах гниль може розвиватися так швидко, що від перших симптомів до повної загибелі сіянців може пройти лише 7-8 днів.
Чорна ніжка часто виникає у кислому грунті при надмірній вологості та недостатній вентиляції. Це захворювання особливо вразливе для загущених посівів розсади, де коріння рослин тісно переплетене. Додатковим фактором для розвитку чорної ніжки є різкі коливання температури грунту, наприклад, після поливу холодною водою, а також тривале перебування температури грунту нижче температури повітря. Це може статися при вирощуванні рослин на неутеплених підвіконнях або в теплицях з недостатньою ізоляцією грунту.
Збудники чорної ніжки зазвичай заносяться в розсадники з грунтом або з насінням. Тому, вирощуючи розсаду у тому ж субстраті без його дезінфекції або заміни, існує високий ризик появи хвороби.
Як і в разі боротьби з більшістю рослинних хвороб, ключові заходи проти чорної ніжки розсади є профілактичними. З одного боку, вони включають стерилізацію субстрату для усунення патогенних грибів, а з іншого — створення умов, що сприяють здоровому росту рослин та є несприятливими для розвитку цієї хвороби.
В магазині Агродім представлені ефективні засоби для боротьби з чорною ніжкою. В нас лише оригінальна продукція, приємні ціни та швидка доставка.