Фільтр
Обрано 40:
Інсектициди від листовійок
Листовійка, метелик, який за зовнішнім виглядом нагадує міль, має розмах крил до 2,5 см. Їхнє тіло товсте і покрите густими волосинками, а крила зазвичай складаються горизонтально на спині. Гусениці цього виду метеликів мають довжину 1-2 см, майже без волосся, з 16 ніжками, тіло їх жовтувате або зеленувате, з чорною або бурою головою, обладнане поясом з гачків на черевних кільцях. Саме гусениці є основними винуватцями шкоди рослинам. У широкому родинному колі листовійок особливо виділяються два роди: плодожерки, які є шкідниками садових дерев та чагарників, та пагонов’юни, що живляться бруньками та пагонами хвойних. Інші види листовійок мають різноманітні дієти, включаючи коріння рослин.
Лялечки перезимовують у білих шовкових коконах, що знаходяться в тріщинах кори дерев, щілинах дерев’яних конструкцій, сухих гронах винограду, опалому листі та інших схованках. Початок весняного вильоту метеликів настає зі стабілізацією середньодобових температур на рівні +14°С, що в регіоні Південного берега Криму відбувається наприкінці квітня, а в степових зонах – у травні. У холодні весни період вильоту може тривати до 20-30 днів. Метелики активні ввечері та на світанку, інколи вдень при хмарній погоді, харчуючись нектаром квітів та солодкими секретами. Через 5-6 днів після вильоту вони починають відкладати яйця поодиноко або групами на бутонах, квітках та суцвіттях, з плодючістю від 60 до 100 яєць.
Шкідник найкраще розвивається при температурі від +15 до +30°С та відносній вологості повітря понад 50%. При температурах вище +32°С та відносній вологості нижче 50%, плодючість метеликів знижується, спостерігається загибель яєць. Ембріональний розвиток триває 9-10 діб для першого покоління та 5-7 діб для наступних. Гусениці пошкоджують бутона, маточки та тичинки квітів, після першого линяння плетуть павутинні трубки, в яких продовжують харчуватися, знищуючи бутони. Кожна гусениця може пошкодити до 40-60 бутонів протягом свого розвитку. Розвиток гусениць триває 23-28 діб, після чого вони заляльковуються під скріпленими павутинням листям. Метелики другого покоління відкладають яйця на зелені ягоди.
До першого линяння гусениці харчуються на поверхні ягід, після чого проникають всередину, створюючи порожнини. З кожним линянням переходять до нової ягоди. Заляльковуються на листках або серед пошкоджених ягід. Метелики третього покоління відкладають яйця на стиглі ягоди, усередині яких розвиваються гусениці, кожна з них може пошкодити 4-8 ягід. Перед збором врожаю гусениці переходять до місць зимівлі для заляльковування. Пошкоджені ягоди засихають або гниють.
В магазині Агродім продаються дієві інсектициди для знищення листовійок в городі та саду. Продаємо лише оригінальні засоби.