Фільтр
Обрано 40:
Інсектициди від блішок на овочах
Блішки є маленькими летючими жуками, розміром від 1,5 до 3 мм, мають овально-витягнуте тіло та вусики, які не перевищують третину довжини тіла. Ці шкідники відомі своєю здатністю стрибати завдяки потужним заднім ногам. Різноманітність видів блішок можна розпізнати по кольору їх надкрилків, які можуть бути чорними, смугастими або мати металічний блиск. Личинки цих шкідників живляться дрібним корінням рослин. Серед найбільш руйнівних видів виділяються хвиляста, синя, світлонога, виїмчаста та чорна блішки.
Хрестоцвіті блішки активізуються на капусті при підвищенні температури повітря до 15 ºC, зимуючи у верхньому шарі ґрунту або під рослинними рештками. Шкоди, завдані блішками капустяним культурам, можуть виявлятися у вигляді виразкових вигризів, скелетизації або міжжилкових пошкоджень. Сильно уражене листя може засихати, що часто призводить до гибелі рослини. На ранніх стадіях розвитку капустяних культур блішки особливо небезпечні, пошкоджуючи стебла і листя, що призводить до утворення виразок і дірок, засихання листя та загибелі сіянців, особливо при теплій погоді. Блішки на коренеплідних хрестоцвітих культурах, таких як редька чи редис, становлять не меншу загрозу, ніж на капусті, оскільки пошкодження листя веде до втрати живлення коренеплодами.
Бурякова блішка відома завдяки своїм стрибучим ногам. Звичайний жук бурякової блішки має розміри від 1,9 до 2,4 мм, вирізняється темними ногами та вусиками. У свою чергу, південна бурякова блішка трохи менша - її розмір становить від 1,8 до 2,3 мм, з рижими лапками та вусиками та мідно-бронзовим тілом, що має металевий блиск. Личинки обох видів можуть досягати довжини до 5 мм, мають три пари ніг та біле тіло з бурою головою. Жуки зимують і активізуються на початку весни, спочатку живлячись бур'янами, а потім переходять на цукровий буряк. Вони виїдають м'якоть листя з верхньої сторони, залишаючи непошкодженою нижню частину, що призводить до утворення наскрізних отворів у листі та пошкодження точки росту, що може спричинити в'янення рослини при сильному ураженні, особливо під час сухої погоди. Жук є надзвичайно плодючим: до кінця весни самка може відкласти 200-300 яєць на грунт навколо рослин, при цьому звичайна блішка віддає перевагу дикорослим гречаним рослинам, а південна - лободі або буряку. Личинки споживають рослинний сік, утворюючи невеликі ямки, після чого переходять у грунт для перетворення на лялечок, а в липні-серпні з'являються нові жуки. Оскільки нове покоління жуків з'являється пізно в сезоні, вони вже не завдають значної шкоди. Восени жуки відправляються до дикорослих гречаних рослин для зимівлі, ховаючись під рослинними залишками та у верхньому шарі грунту.
В магазині Агродім продаються дієві інсектициди для знищення блішок в полі та городі. Продаємо лише оригінальні засоби.