Фільтр
Обрано 13:
Інсектициди від личинки хруща (борозняка)
Травневі хрущі з'являються у травні та зникають до кінця червня, а на півдні це відбувається на 2-3 тижні раніше. Їхня дієта складається з листя листяних дерев у лісах та чагарниках, і вони можуть оселитися на таких деревах у саду, як клен, верба, волоський горіх, ліщина, приваблюючись штучним світлом. Однак, шкода від травневих хрущів не обмежується лише поїданням листя. Самки шукають відкриті, добре освітлені сонцем ділянки грунту для відкладання яєць на глибину 2-4 см. Великий розмір яєць, до 3 мм, передбачає значні розміри личинок, які проводять у стадії розвитку 3-4 роки. Личинки, які вилуплюються через 25 до 45 днів, вміло пристосовуються до погодних умов, стаючи головним ворогом садівників.
На початковому етапі розвитку личинки, які звуться борозняками, маленькі, брудно-білі, але швидко перетворюються на товсті, вигнуті білі личинки з темною головою та великими коричневими щелепами, трьома парами ніг, та міцним хітиновим панциром. У перший рік вони харчуються гумусом, а потім переходять на коріння рослин, не вибагливі до їжі та здатні прогризати все на своєму шляху, доростаючи до довжини понад 6 см до моменту перетворення. На четвертому році життя (на півдні на третьому) у червні-липні у земляній колисці формується жовтувато-бура лялечка на 30-40 днів. При сприятливій погоді з травня по вересень личинки піднімаються в верхній шар грунту, а взимку вони зариваються на кілька метрів углиб. Під час весняної або осінньої обробки грунту личинки часто залишаються непоміченими, адже вони можуть заглиблюватися на 40-50 см, нижче, ніж проникає лопата.
Раптове в'янення та загибель рослини є ключовим індикатором присутності борозняка. Підозра на появу личинок з'являється тільки після виявлення пошкоджень кореневої системи. У трав'янистих та однорічних культур наслідки таких ушкоджень можна побачити вже через кілька годин, і рослини легко витягуються з землі. У випадку більших рослин основними ознаками ураження коренів є пригнічений ріст та в'янення листя. Точний діагноз можна встановити, лише знайшовши личинку, що, як правило, не вимагає значних зусиль. Дорослі хрущі є шкідниками листя для багатьох видів ягідних та плодових кущів, а також дерев, включаючи ліщину та горіх, хоча і здатні повністю об'їсти листя на молодих деревах, частіше обирають для себе великі дерева, а не садові культури. У порівнянні з підземною активністю личинок їхній вплив відносно невеликий. Пошкодження коріння може знищити навіть молоді дерева, а для овочів, зелені та трав'янистих культур, як однорічних, так і багаторічних, такі ушкодження часто стають критичними. Від яблунь до хвойних, гортензій, полуниць, огірків, салату, хост до газону — борозняк завдає шкоди всім без винятку. І з кожним місяцем, кожним роком їхнього розвитку, збитки, які вони спричиняють, зростають експоненціально. Борозняк не переносить надмір азоту та лужне середовище. Першим кроком у боротьбі з ними слід спробувати азотні добрива, такі як аміачна селітра, та засоби для нейтралізації кислотності ґрунту. Найефективніший і найагресивніший метод боротьби з личинками хруща в саду — це застосування хімічних інсектицидів, що є також і найпростішим у використанні способом.
В магазині Агродім продаються дієві інсектициди для знищення личинки хруща в полі та городі. Продаємо лише оригінальні засоби.