Весняне планування клумби

Розберемо основні найважливіші аспекти планувань та пересадки рослин. Найголовніше в цьому процесі - це витримка! Після холодної довгої зими фотографії з пропозиціями яскравих квіткових новинок так і заманюють скупити все! Особливо це стосується власників, що обзавелися ділянками зовсім нещодавно! Кожний садовод проходив етап перепланування своїх квіткових клумб і пересадок, але проходить деякій час і знову щось в клумбах не влаштовує! На що звернути увагу при посадці чи пересадці рослин?
Місце
Воно має відповідати потребам рослини і його має бути багато. По-перше, з урахуванням рослини в дорослому віці, по-друге, щоб легко було доглядати за рослиною: полоти, підживлювати, вспушувати, поливати, мульчувати.
Сусідство рослин, їх подібність до умов вирощування
Потрібно врахувати строки квітування і загальний вигляд клумби у різні пори року.. Однією із складних проблем є те, що часто в комбінованих клумбах використовується прийом багатошарових посадок. Тобто навесні квітнуть цибулькові, а восени злакові або хризантеми. Треба пам'ятати, що такі цибулькові, як тюльпани, треба викопувати для просушки і відбраковки хоча б раз на два роки, тому, треба врахувати посадки таким чином, щоб цибульки тюльпанів не опинилися всередині розростаючій з віком кореневій системі сусідньої рослини!
Поєднання рослин
В клумбі обов'язково мають бути присутні вічнозелені рослини, інакше взимку клумба буде виглядати сіро та нудно. Такими рослинами можуть бути самшити, різноманітні хвойники, вічнозелені рододендрони, осоки, вівсяниці, грунтопокривні, декоративні жимолості. Чудово поєднуються рослини з різними формами, наприклад, шар із самшиту з фонтаном злакових, або пірамідальний барбарис із спіреями, лавандою, перовскією, блакитними горизонтальними рослинами. Але завжди уявляйте, як ваша клумба буде виглядати взимку!
Солісти
Щоб клумба була виразною, треба виділити солістів. Чим менше розмір клумби, тим менше має бути солістів, а якщо це солітерна посадка, то максимум, що можна зробити - це композицію із одного виду рослин, але різних по кольорах, висоті і формі - тільки хости, тільки барбариси, або тільки злакові…
Непомітні намітки посадок
Якщо на клумбі є рослини, які втрачають наземну частину (цибулькові, зазвичай), то щоб не загубити їх в подальшому, їх треба якось намітити. Щоб це зробити непомітно і не використовувати банальні пластикові таблички, поруч з такою посадкою можна розмістити якесь виразне каміння, можна виділити місце кольоровою мульчею, можна розташувати садову фігуру або сонячний світильник.
Стиль
Слід зауважити, що існує мода також на квіткові композиції. Стильно виглядають клумби, рослини якіх квітнуть одним кольором. Сині квіти на зеленому фоні близькі до середземноморського стилю, тому такі клумби слід наповнювати котовніком, веронікою, лавандою, розами синіх кольорів, хостами, дзвониками, сизою вівсяницею. Клумби в білих або кремових тонах виглядають урочисто і нарядно - юкки, гіпсофіла, паркова роза, тюльпани, бересклет, магнолія, білі сорти хости, піони, василістники. Але треба пам'ятати, що білим квітам потрібен фон, тому в таких клумбах посадіть високий, але тонколистий фонтаноподібний злаковий кущ або фонові рослини з темним бордовим листям або ажурну папороть.
Клумби в помаранчовому і жовтому надають настрою, яскравості, жартівливості. Але з посадкою таких рослин треба бути як раз обачливим і обережним, адже перебор може викликати дратівливість і швидке набридання. Щоб така клумба була виразною, використовуйте одну - дві рослини, не більше. Наприклад, декілька екземплярів кущів рози одного сорту плюс жовті тюльпани і нарциси для весняного квітування, або помаранчові барбариси, або форзиція, магнолія, іриси, керія. Пам'ятайте, що наявність чорнобривців або георгін с саду одразу нададуть посадці "бабусиного стилю" і, якщо ви прихильник етнічних садів, то це стовідсоткове попадання.
PH грунту
При посадках-пересадках також необхідно враховувати PH ґрунту. Якщо ви хочете мати в своєму саду розкішними і гортензію, яка обожнює кислий ґрунт, і клематіс, якому кислий ґрунт протипоказаний категорично, то слід ці рослини розмістити на різних клумбах, простір між якими має бути розділений або мощеною доріжкою або зоною барбекю або газоном. Можна спробувати поєднати такі рослини в одній клумбі, використовуючи обмежувальні матеріали, але чи потрібно це робити, адже, така конструкція буде потребувати ваших щорічних зусиль на підтримання.
Вертикалі
Поки сад молодий і рослини не досягли повного зросту, надати закінченості і виразності клумбам допоможуть в'юнкі рослини, що швидко ростуть. Є безліч таких рослин, але, якщо така вертикаль вами запланована як тимчасова, враховуйте особливості її кореневої стстеми, щоб вам не довелося прикладати великих зусиль при її викопуванні. В цьому випадку обирайте краще однорічні рослини. До речі, в клумбі стильно виглядають вертикалі у вигляді ампельних рослин в кашпо, які розміщують на простих триножних конструкціях.
Надавайте вашим рослинам багато простору, регулярно підживлюйте і обробляйте ваші клумби і ваш сад буде надихати вас і принесе багато гарних емоцій, а іншого від нього і не вимагається!